Güneş Ölçüm

NATUREL ENERJİ rüzgar ölçüm istasyonlarında olduğu gibi güneş ölçüm istasyonlarında da en kaliteli ve en doğru hizmeti alabileceğiniz en doğru adrestir. Toplam (global) ve doğrudan ışınım, rüzgar hız ve yön, sıcaklık , basınç ve nem gibi değerleri ölçerek potansiyel belirleme, fizibilite, ölçümlerin akredite edilmesi  dünyadaki tüm finans kuruluşlarının ve E.P.D.K. tarafından istenen raporların hazırlanmasında, PV ve CSP uygulamaları için ölçümlerde kullanılan güneş ölçüm istasyonlarını kurulum raporuyla birlikte yatırımcılarımıza anahtar teslimi hizmet vermekteyiz.

Datalogger ve uzak erişim sağlaması amacıyla kullanılan GSM modemi sayesinde ölçüm verilerine istenilen her yerden ulaşabilme imkanı sağlanmaktadır, ayrıca bu verileri yatırımcıya , bize ve akreditasyon firmasına otomatik olarak göndermektedir.

­

NATUREL ENERJİ Güneşlenme ölçümlerinde, Teknolojik gelişmelere ve artan müşteri ihtiyaçlarına paralel olarak geliştirdiği çözümleri, ürün ve hizmet kalitesiyle birleştirerek ölçüm konusunda güvenilir ve aranan bir firma olmuştur.

Güneş Ölçüm İstasyonu Hizmetleri

– Güneş enerjisi ölçümleri için proje sahasında en uygun ölçüm noktasının belirlenmesi,

– Ölçüm ekipmanının tedariği, ölçüm direklerinin imalatı, nakliye ve montajı,

– Ölçüm verilerinin takibi, raporlanması, MGM’ye akışının sağlanarak kontrol edilmesi,

– Ölçüm istasyonlarında oluşabilecek arıza ve sorunların çözümü için servis ve tamir işlemleri,

– Ölçüm istasyonlarının periyodik mekanik ve elektronik bakımlarının yapılarak uzun yıllar işler halde tutulması,

– Ölçim istasyonlarının yer değişikliği gerektiğinde demontajı, nakliyesi, stoklanması veya yeni sahalara sevk edilerek tekrar kurulumlarının yapılması