Ana Sayfa Giriş Sayfam Yap English
Facebookta Paylaş Tweet RSS
15.02.2012
15.02.2012
15.02.2012
15.02.2012
Rüzgar Enerjisi
Rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi
Jeotermal Enerji
Türkiye'nin yer altındaki jeotermal potansiyeli
15.02.2012
15.02.2012
Hidrolik Enerji
Türkiye'deki barajlar
Cari Açığa Yenilebilir Enerji Çözümü

 İstanbul Genç Girişimciler Derneği (İSGİD) Başkanı İnanç Kabadayı, cari a&cce

Türkiye Güneş Enerjisinde Bölgesinin Liderlerinden

 GTM Research tarafından yayınlanan bir çalışmada Türkiye’nin Orta Doğu ve

Rüzgarcılar için önemli

 Toplam 11 bin megavatlık-MW rüzgar enerjisine yönelik lisanslandırma çalış

Yeni Güneş ve Rüzgar Enerjileri Yolda

 Taner Yıldız, “Lisansa tabi olmayan ve 1 megavata çıkaracağımız bir güneş

Güneş Enerji Santrali (GES)

Güneş enerjisi, güneşin çekirdeğinde yer alan füzyon süreci ile açığa çıkan ışıma enerjisidir, güneşteki hidrojen gazının helyuma dönüşmesi şeklindeki füzyon sürecinden kaynaklanır. Bu enerjinin dünyaya gelen küçük bir bölümü dahi, insanlığın mevcut enerji tüketiminden kat kat fazladır. Güneş enerjisinden yararlanma konusundaki çalışmalar özellikle 1970'lerden sonra hız kazanmış, güneş enerjisi sistemleri teknolojik olarak ilerleme ve maliyet bakımından düşme göstermiş, güneş enerjisi çevresel olarak temiz bir enerji kaynağı olarak kendini kabul ettirmiştir.

 
GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI
Türkiye’nin ortalama yıllık toplam güneşlenme süresi, 2640 saat (günlük toplam 7,2 saat), ortalama toplam ışınım şiddeti ise 1311 kWh/m2yıl ( günlük toplam 3,6 kWh/m2 ) olarak tespit edilmiştir. Rakamlarında gösterdiği gibi ülkemiz alternatif enerji kaynaklarına yönelmeli, özellikle devlet firmalarımızı bu konuda cesaretlendirmeli ve mevcut güneş enerjisinden faydalanmalıyız
GÜNEŞ PİLLERİ (FOTOVOLTAİK PİLLER): Güneş pilleri (fotovoltaik piller), yüzeylerine gelen güneş ışığını doğrudan elektrik enerjisine dönüştüren yarıiletken maddelerdir. Yüzeyleri kare, dikdörtgen, daire şeklinde biçimlendirilen güneş pillerinin alanları genellikle 100 cm² civarında, kalınlıkları ise 0,2-0,4 mm arasındadır.Güneş pilleri, elektrik enerjisinin gerekli olduğu her uygulamada kullanılabilir. Güneş pili modülleri uygulamaya bağlı olarak, akümülatörler, invertörler, akü şarj denetim aygıtları ve çeşitli elektronik destek devreleri ile birlikte kullanılarak bir günes pili sistemi (fotovoltaik sistem) oluştururlar. Bu sistemler, özellikle yerleşim yerlerinden uzak, elektrik şebekesi olmayan yörelerde, jeneratöre yakıt taşımanın zor ve pahalı olduğu durumlarda kullanılırlar. Bunun dışında dizel jeneratörler ya da başka güç sistemleri ile birlikte karma olarak kullanılmaları da mümkündür.
 
Güneş Enerjisi (Solar PV) ve Güneş izleme Sistemi (Tracking System) sistemlerin kurulumu ve işletimi kolaydır; Alternatif enerji çözümlerinin içinde kurulumu, bakim ve isletmesi en kolay olanı güneş enerjisi solar PV sistemleridir. Solar PV sistemleri her yerde çalısabılir; Bu sistemler şehir içinde binaların çatilarinda, bina dış yüzeylerinde, benzinliklerin çatılarında, teknelerde, karavanlarda kısacası bir PV solar panelin monte edilebildiği her yerde kullanilabilir. NATUREL ENERJI bu konuda anahtar teslim cozumler sunar. Butun detaylar titizlikle ele alinir.
Eger sizde solar PV projesi hayata gecirmek istiyorsaniz tek yapmaniz gereken sey NATUREL ENERJI ile iletisime gecmenizdir. Peki neden NATUREL ENERJI
 
• Çünkü NATUREL ENERJİ bir mühendislik, müşavirlik, projelendirme ve  danışmanlık firmasıdır. Ön etütleri, tasarımı, kurulum ve hizmete almayı, servis bakım işlemlerini mühendislik disiplini çerçevesinde yürütür.
 
• Çünkü NATUREL ENERJİ tüm enerji çevreleriyle ( Kamu ve Özel ) iş birliği içindedir. NATUREL ENERJİ ülkemiz için çok yeni ve bilinmezliklerle dolu bir alan olan güneş enerjisi solar PV sistemleri konusunda Türkiye’nin önde gelen akademisyenleriyle iş birliği içindedir.
 
• Çünkü NATUREL ENERJİ genç ve dinamik bir firmadır. Kadrosundaki doktoralı ve yüksek lisanslı çalışanları dünyadaki teknolojik gelişmeleri çok yakından takip eder.
 
• Çünkü NATUREL ENERJİ birkaç markaya bağımlı çalışmaz. Malzeme temininde dünyadaki tüm üreticilerle irtibata geçip en uygun fiyata en kaliteli ürünü müşterilerine sunar ve her kurulum için en uygun solar PV modülleri ve diğer cihazların kurulumunu yapar.
 
• Prefizibilite çalışmaları 
• Saha ve Kaynak araştırmaları ( En verimli sahaların tesbit edilmesi )
• Lisans alımı ( Üretim ve Otoprodüktör )
• Detaylı fizibilite çalışmaları 
• Enerji üretim hesaplamaları-Bankable Reporting 
• Uygulama Planları 
• Sistem Dizaynı 
• Kurulum ve supervisor hizmetleri 
• Yüklenici 
• Due Diligence çalışmaları 
• İşveren Mühendisliği 
• Teknik Danışmanlık 
 
NATUREL ENERJİ’nin anahtar teslim güneş enerjisi solar PV sistem çözümleri nasıl geliştirilir.
 
NATUREL ENERJİ, solar PV sistem kurulumunu sizin için gayet basit ve zahmetsiz işleme dönüştürür. NATUREL ENERJİ’nin anahtar teslim çözümü sayesinde sürecin tamamı, müşterinin her hangi bir çaba sarf etmesine gerek kalmadan, çok hızlı bir şekilde tamamlanır. Süreç altı basamaktan oluşur;
 
ADIM 1: ANALİZ
 
NATUREL ENERJİ’nin bir uzmanı santral kurmayı planladığınız sahanız, konutunuz ya da iş yeriniz için detaylı ve müşterinin isteklerine göre daha detaylı bir güneş enerjisi solar PV (fizibilite raporu da olabilir), sıfırdan ve doğru verilerle raporlama yapmak için sizi ziyaret eder. 
 
ADIM 2: TEŞVİKLER ve FİNANSMAN
 
NATUREL ENERJİ sizin için parayı bulur! Yürürlükteki yenilenebilir enerji teşviklerinden ve vergi indirimlerinde sizin için en uygun olanı projeye uyarlanır. NATUREL ENERJİ gerekli başvuruları yapar, işlemleri yürütür. Projenizi kredi kullanarak finanse etmek istiyorsanız, NATUREL ENERJİ en düşük maliyetli kredi bulmanızda yardımcı olur.
 
ADIM 3: TASARIM VE TEKNİK ŞARTNAMELER
 
NATUREL ENERJİ müşteri ihtiyaç ve isteklerine en uygun sistemi kurar. Projenize, estetik zevkinize ve bütçenize en uygun güneş enerjisi panel markası seçilir. NATUREL ENERJİ tek bir markaya bağımlı değildir. Her hangi bir firmanın temsilciliğini yapmamaktadır. Bu yüzden bu konudaki seçim ve tavsiyelerimiz tamamen objektiftir. NATUREL ENERJİ gerekli bütün yasal izin ve onaylarla ilgilenir. Müşterilerin bu konuda herhangi bir çaba sarfetmesine gerek kalmaz. Bu işlemler şunları kapsar; Belediye ve/veya diğer yerel yönetim kurumlarından alınması gerekli izinler, Tedaş gibi dağıtım şirketlerinden alınması gerekli izin ve onaylar, Şebekeye bağlanmak için gerekli izin ve onaylar.
 
ADIM 4: KURULUM
 
NATUREL ENERJİ’nin profesyonel teknik ekibi, bir elektrik mühendis gözetiminde kurulumu birkaç gün içinde bitirirler. Artık bedava temiz elektriğin tadını çıkarabilirsiniz. Kurulumda görev alan ekip, üniversitelerin meslek yüksek okullarının elektrik – elektronik bölümlerinden mezun teknikerlerden oluşur. Başlarında tecrübeli bir elektrik mühendisinin bulunduğu bu takım, en yüksek servis, nezaket ve işyeri temizlik standartlarını yakalamak için var güçleriyle çalışırlar.
 
ADIM 5: DEVREYE ALMA
 
Sisteminiz kurulumun birinci gününden itibaren çalışmaya başlar. Sistemi çalıştırmak, termosifonunuzu çalıştırmaktan daha kolaydır. Güneş enerjisi solar PV sisteminizin tamamen otomatiktir ve sistem size kazandırmaya hemen başlar. Güneş enerjisi solar PV sistemi elektrik ihtiyaçlarınızın bir kısmını ya da tamamını karşılamak üzere tasarlanır. Solar PV sistemi şebeke bağlantılıysa, ürettiği elektrik konut ya da işyerinizde kullanılmıyorsa direkt elektrik şebekesine verilir. Elektrik dağıtım şirketiyle şebekeye satış sözleşmesi yaptıysanız, elektrik şebekesine verdiğiniz her birim enerji için para kazanırsınız. Şebekeye sattığınız elektriğin birim fiyatı, genelde şebekeden aldığınız birim enerji fiyatından yüksektir (Not: Almanya ve Yunanistan’da şebekeye satış fiyatı alış fiyatının yaklaşık iki katıdır) Projenizi banka kredisiyle finanse ediyorsanız, birinci günden itibaren sistem kredi taksitlerini kendi kendine ödemeye başlar. Bazı teşvik sistemlerinde kredi faizleri gelir vergisinden de düşülebilir.
 
 
ADIM 6: PERFORMANS TAKİBİ, BAKIM VE SERVİS
 
NATUREL ENERJİ bir ömür boyu (güneş enerjisi solar PV modül ömrü) hizmet edecek sistemler kurar. NATUREL ENERJİ’nin hizmetleri sistemin müşteriye teslimiyle bitmez. Modern güneş enerjisi solar PV panellerin beklenen ömrü 40 ila , 50 yıl arasındadır. NATUREL ENERJİ piyasadaki solar modüller arasında en yüksek çıkış gücü garantisi verenleri ve en performanslı ürünleri seçer. NATUREL ENERJİ ile gelen güneş enerjisi panellerinin hepsinin en az 25 yıl çıkış gücü garantisi mevcuttur. Diğer elektronik ekipmanlarda da üreticilerin verdikleri 2 ila 10 yıl arası garantiler geçerlidir. NATUREL ENERJİ kurulan sistemin bakım ve servis konularında da müşterilerinin hizmetindedir. Ayrıca kurulumdan sonra bir sene boyunca sistem performansı NATUREL ENERJİ tarafından takip edilir. Müşteri performans raporlarıyla bilgilendirilir.

 

Tüm hakları saklıdır. 2011 - Naturel Renewable Energy Solution.  Katalog